ХАЛҚ ДЕПУТАТЛАРИ ПАХТАОБОД ТУМАНИ КЕНГАШИНИНГ НАВБАТДАГИ 43-СЕССИЯСИ БЎЛИБ ЎТДИ
Сессия кун тартибига қуйидаги масалалар киритилди.
Ўзбекистон Республикаси Президенти сайловини ўтказувчи участка сайлов комиссиялари аъзолигига номзодларни тавсия этиш, Халқ депутатлари туман Кенгашининг доимий комиссиялари йиғилишида кўрилган масалаларни тасдиқлаш, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2023 йил 10 апрелдаги "Ижтимоий соҳа объектларининг иситиш тизимларини давлат-хусусий шерикчилик асосида модернизация қилиш тўғрисида"ги ПҚ-118-сонли қарорига асосан лойиҳа институтларини ҳамда хусусий шерикларни танлаб олиш, Ўзбекистон Республикаси Президентининг 2022 йил 25 октябрдаги "2022-2023 йилларда маҳаллалар инфратузилмасини янада яхшилаш бўйича қўшимча чора-тадбирлар тўғрисида"ги ПҚ-408-сонли қарори ижросини таъминлаш мақсадида Пахтаобод туманида айни кун ҳолатига амалга оширилган ишлар, "Аёллар дафтари" жамғармасидан маблағ ажратиш, "Қизил тоифа”даги ёшлар билан ишлаш тўғрисида ва шу каби масалалар юзасидан масъулларнинг маърузалари тингланди.
Кун тартибидаги масалалар бўйича тегишли қарорлар қабул қилинди.
Шу билан навбатдаги сессия ўз ишини якунлади.