Targʻibot tadbiri boʻlib oʻtdi.
Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri, tuman Kengashi deputati M.Naimova hamda deputat B.Xasanovlar 1-umumiy oʻrta taʼlim maktabida xotin-qizlar bilan 2023-yil 11-aprel kuni qabul qilingan “Xotin-qizlar va bolalar huquqlari, erkinliklari hamda qonuniy manfaatlarini ishonchli himoya qilish tizimi yanada takomillashtirilishi munosabati bilan Oʻzbekiston Respublikasining ayrim qonun hujjatlariga oʻzgartish va qoʻshimchalar kiritish toʻgʻrisida” Oʻzbekiston Respublikasi Qonuni yuzasidan targʻibot tadbiri boʻlib oʻtdi.
Mazkur qonun bilan 5 ta kodeks va 10 ta qonunga oʻzgartirish va qoʻshimchalar kiritilgan boʻlib, unda voyaga yetmaganga nisbatdan jinoyat sodir etish, oilvaiy (maishiy) zoʻravonlik, haq toʻlanadigan jamoat ishlariga majburiy ravishda jalb etish va boshqa yoʻnalishlar boʻyicha bir qator normalarga oʻzgartirishlar kiritilganligi bildirib oʻtildi. Tadbir davomida qonun doirasida savol javoblar boʻlib oʻtdi.