Xalq deputatlari Yangiyo‘l shahar Kengashining yettinchi chaqiriq to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi
Xalq deputatlari Yangiyo‘l shahar Kengashining yettinchi chaqiriq to‘rtinchi sessiyasi bo‘lib o‘tdi.
Mazkur sessiya kun tartibida quyidagi masalalar kiritilib, ko‘rib chiqildi:
1. Yangiyo‘l shahar adliya bo‘limining 2024-yil III chorakda amalga oshirgan ishlari va shahardagi davlat organlari va tashkilotlarining norma ijodkorligi hamda huquqni qo‘llash amaliyoti holati bo‘yicha to‘g‘risida;
2. Yangiyo‘l shahar mahalliy byudjetining 2024-yil III chorak yakuni bilan orttirib bajarilgan mablag‘larini taqsimlanishi hamda o‘zgartirish kiritish to‘g‘risida;
2.1 Shahar mahalliy budjetining 2024-yil 9 oylik ijrosi to‘g‘risida
3. O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 11-sentabr kunidagi “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi to‘g‘risida”gi PF-158-sonli hamda 2024-yil 21-fevraldagi “O‘zbekiston – 2030” strategiyasini “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili”da amalga oshirishga oid davlat dasturi to‘g‘risida”gi PF-37-sonli Farmoni ijrosi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida.
Sessiya kun tartibidagi barcha masalalar yuzasidan tegishli mutassadilarning hisoboti tinglanib, sessiyaga qo‘yilgan masalalar muhokama etilib, tegishli qarorlar qabul qilindi.