XALQ DEPUTATLARI BANDIXON TUMANI KENGASHI FAOLIYATI
Xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashining navbatdagi sessiya oldidan doimiy komissiyalarining yig‘ilishi bo‘lib o‘tdi.
Kun tartibidagi masala O‘zbekiston Respublikasining “Davlat tili haqida”gi, “Reklama to‘g‘risida”gi hamda “Geografik obyektlarni nomlash va qayta nomlash to‘g‘risida”gi qonunlari, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “O‘zbek tilining davlat tili sifatidagi nufuzi va mavqeyini tubdan oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi PF-5850-son Farmoni, Vazirlar Mahkamasining “Lotin yozuviga asoslangan o‘zbek alifbosiga bosqichma- bosqich to‘liq o‘tishni ta’minlash chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 61-sonli qarorining korxona va tashkilotlarda bajarilishi yuzasidan xalq deputatlari Bandixon tumani Kengashidagi O‘zbekiston “Milliy tiklanish” demokratik partiyasi deputatlik guruhi hamda tuman hokimligi tomonidan amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida Bandixon tumani hokimining ma’naviy-ma’rifiy ishlar samaradorligini oshirish, davlat tili to‘g‘risidagi qonun hujjatlariga rioya etilishini ta’minlash masalalari bo‘yicha maslahatchisi S.Donayevning hisoboti tuman Kengashi doimiy komissiya aʼzolarlari tomonidan muhokama qilindi.
Yig‘ilishida O‘zbekiston Respublikasining “Davlat tili haqida”gi, “Reklama to‘g‘risida”gi hujjatlariga rioya etilishi ustidan olib borilayotgan nazorat ishlarini yanada kuchaytirish va tizimli bajarilishi yuzasidan tuman Kengashining tegishli doimiy komissiyasining tegishli qarori qabul qilindi.