Oʻzbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 2-fevraldagi “Mahalliy davlat hokimiyati organlari faoliyatining samaradorligini oshirish chora-tadbirlari toʻgʻrisida”gi PF-28-sonli Farmonining jrosi yuzasidan xalq deputatlari Surxondaryo viloyati Kengashi kotibiyati mudiri Sh.Boyqulov raisligida ushbu farmonning mazmun mohiyatini hamda Mamlakatimizda soʻnggi yillarda xalq deputatlari mahalliy Kengashlarining hududlarni ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish, aholini ijtimoiy himoya qilishga oid dolzarb masalalarni hal qilish boʻyicha vakolatlari kengaytirilib, xalq hokimiyatchiligini toʻlaqonli roʻyobga chiqarish borasida keng qamrovli islohotlar amalga oshirilayotganligi to'g'risida tuman kengashi deputatlari, tumandagi siyosiy partiya guruh rahbarlari hamda tuman hokimligining tashkiliy kadrlar guruhi rahbarlari ishtirokida seminar tadbir bo'lib o'tdi.