Xalq deputatlari Boyovut tumani Kengashi deputati Jumavoy Rahmonqulov “Navbahor” mahallasida bir qator uchrashuv va o‘rganish ishlarini amalga oshirdi.
🏕 Mahallada davom ettirilayotgan “Yashil makon” tashabbusi doirasida xonadonlar hamda ko‘cha bo‘ylab turli xil mevali va manzarali ko‘chatlar ekilishi jarayonlari ko‘zdan kechirildi. Aholi tomonidan ekilayotgan ko‘chatlarning parvarishi va kelajakda yashil hududlar sonini oshirish bo‘yicha fikr almashildi.
▪️ Deputat mahalla fuqarolarining uylariga tashrif buyurib, ularning mavjud muammolari, ehtiyojlari va takliflarini tingladi. Murojaatlarni tegishli tartibda o‘rganish hamda mas’ul tashkilotlarga yetkazish bo‘yicha kelishuvlar qilindi.
🏥 Shuningdek, deputat “Navbahor” mahallasida joylashgan oilaviy poliklinikada bo‘lib, aholi sog‘lig‘i uchun yaratilgan sharoitlar, xizmat ko‘rsatish sifati hamda tibbiy jihozlar holatini ko‘zdan kechirdi.