Deputatlar tumaning olis xududdalirdagi aholining kommunal xizmatlardan foydalanish xolatni o‘rgandi
️Tuman Kengashi kotibiyat mudiri A.Shokirov hamda hududdan saylangan deputat X.Nishonovlar tumandagi mutasaddi korxona rahbarlari
bilan Dehqonobod mahallasida elektr ta’minoti xolatinio‘rgandi.
Tuman Kengashi deputati X.Nishonov tashabbusi bilan tashkil etilgan o‘rganish jarayonida Dehqonobod mahallasidagi ko‘p yillardan beri
muammo bo‘lib kelayotgan elektr simyog‘ochlarni almashtirish, dastur asosida bajarilgan ishlarni yakuniga yetkazish, xududga yangi TP olib kelish ishlarni oxiriga yetkazish bo‘yicha takliflar eshitildi.
Elektr kuchlanishini past ekanligidan norozi bo‘lgan fuqarolarga tuman elektr tarmoqlari korxonasi direktori o‘rinbosari N.Yusupov o‘z mutassislari bilan ushbu masalaga yechim topish bo‘yicha deputat oldida vada berdi.
Ushbu mahalladagi elektr ta’minoti bilan bog‘lik masalalarni bartaraf etish maqsadida xalq deputatlari tuman Kengashning 2025-yil 5-noyabrdagi qarori bilan Dexqonobod mahallasiga 164 ta yangi beton ustunlar olib kelib o‘rnatilishi uchun 319 mln mabg‘al ajratilgani deputatlar tomonidan
fuqarolarga tushuntirildi.
Tegishli tartibda o‘rganish ishlari olib borib, mahallada mavjud kamchiliklar ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanish dasturiga takliflar shakllantirdi. Mazkur taklifni Kengash kotibiyatiga topshirib, mas’ullar bilan muhokama qilgan holda natijasi yuzasidan ma‘lumot berishini ta’kidlab o‘tildi.