📢Xalq deputatlari O'zbekiston tuman Kengashi "10-Karimobod" saylov okrugi deputati M. Sobirov Tuyul mahallasida amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishdi.
🔷Bugun deputat Maxmudjon Sobirov Tuyul MFYda bo‘lib, “Yettillik” faoliyatining yo‘lga qo‘yilishi, amalga oshirilayotgan ishlar hamda hudud aholisi bilan olib borilayotgan muloqot jarayonlari bilan yaqindan tanishdi.
🔹Tashrif davomida deputat mahalla faollari va aholining dolzarb muammolari, ularning yechimiga doir taklif va mulohazalarni eshitib, tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda hal etilishi bo‘yicha ko‘rsatmalar berdi.
Shuningdek, hududdagi 36-umumiy o'rta ta'lim maktabida olib borilayotgan qurilish va ta’mirlash ishlari ko‘zdan kechirilib, jarayonning sifat va muddatlarga rioya qilgan holda davom ettirilishi bo‘yicha mas’ullarga tavsiyalar berildi.
🔹Mahalla aholisining yashash sharoitini yaxshilash, ta’lim muassasalari infratuzilmasini mustahkamlash hamda aholining murojaatlarini joyida hal qilish deputatlarimizning doimiy e’tiborida