• xotin-qizlar bandligini ta’minlash,
• tibbiy xizmat ko‘rsatish sifati,
• ijtimoiy ko‘mak va xizmatlarning samaradorligi
kabi masalalar atroflicha muhokama qilindi. Har bir muammo chuqur tahlil qilinib, uni hal etish uchun amaliy, manzilli va ijtimoiy ahamiyatga ega chora-tadbirlar belgilab olindi. Muloqotda fuqarolarning fikr-mulohaza va takliflari tinglanib, ularda ko‘tarilgan dolzarb masalalarga tezkor yechim tayyorlash bo‘yicha vazifalar belgilab berildi.
Shuningdek, xotin-qizlar bandligini oshirish maqsadida tashkil etilgan “Nafis” tikuvchilik sexi faoliyati o‘rganildi. sexda mehnat qilayotgan xotin-qizlar bilan suxbat chog‘ida ularning ishdan mamnunligi, oilasiga qo‘shimcha daromad olib kirish imkoniyati, mehnat sharoitlarining qulayligi va eng muhimi — o‘z vaqtidan samarali foydalanish imkoniyati borligini mamnuniyat bilan aytishlari, hududda amalga oshirilayotgan ishlar samarasining yorqin tasdig‘i sifatida qayd etildi.
Yig‘ilish yakunida yuzma-yuz muloqotlar orqali aniqlangan muammolar ro‘yxati shakllantirilib, ular bo‘yicha mas’ul idoralarga “Deputatlik so‘rovi” yuborish masalasida kelishib olindi. Bu esa har bir muammoni nazoratga olish va joyida hal etishga qaratilgan muhim qadam sifatida qayd etildi.