Deputat har bir fuqaroning murojaati yuzasidan amaliy yechim topish yo‘lida
🔹 Xalq deputatlari Nurobod tumani Kengashi deputati B.Sanayev 3-Jarquduq saylov okrugida o'zining navbatdagi uchrashuvini o‘tkazdi.
🔹Uchrashuvda Jarquduq “Mahalla yettiligi” vakillari ishtirokida aholining xonadonlariga borob ularning muammolari yuzasidan suhbat o'tkazildi.
🔹Deputat mahalladagi ijtimoiy xodim tomonidan aholining ijtimoiy ehtiyojmand toifalariga ko‘rsatiladigan xizmatni sifatli tashkil etilishi, kam ta’minlangan oilalarga ijtimoiy nafaqalar va moddiy yordam tayinlash va to‘lanishi boyicha amalga oshirilgan ishlarini o'rganib chiqildi.
🔹Uchrashuv davomida fuqarolarning murojaat va takliflari tinglanib, 15 dan ortiq murojaatlar joyida hal qilindi. Muddat talab qiladigan masalalar tegishli tashkilotlarga yo‘naltirilib, tuman idoralari rahbarlari ishtirokida ijrosi qat’iy nazoratga olindi.