“Xalq deputatlari viloyat, tuman va shahar Kengashi deputatining maqomi to‘g‘risida”gi Qonunning 5 va 8-moddalariga muvofiq deputat so'rovi yubordi, Xalq deputatlari Andijon shahar Kengashi deputati Jalolov Malik Kimsanboyevich tomonidan ijtimoiy soha obyektlarining kuz-qish mavsumiga tayyorlangani, aholiga ko‘rsatilayotgan kommunal xizmatlar sifati o‘rganilganida "Xo'tanariq"MFY hududida joylashgan 35-DMTTda isitish qozonxonasi uchun zarur bo‘lgan ko‘mir yoqilg'isini saqlash uchun omborxona yetarli darajada saqlash uchun sharoit mavjud emasligi, hozirda olib kelingan 8 tonna ko‘mir yoqilg'isi ochiq maydonga to‘kib qo‘yilgani aniqlandi. Shu sababli Deputat M.Jalolov tegishli mutasaddi tashkilot rahbarlariga holatni bartaraf etish bo'yicha "Deputat so'rovi" yubordi ushbu so'rovga javobni, mutasaddilardan muammoni tezkorlik bilan bartaraf etishini kutib qolamiz.
Eslatma: Ma’muriy javobgarlik to‘g‘risidagi Kodeksning 193-moddasiga ko‘ra deputat so‘rovini ko‘rib chiqmasdan qoldirish yoki ularni ko‘rib chiqish muddatlarini uzrli sabablarsiz buzish yoxud ular yuzasidan bila turib noto‘g‘ri ma’lumotlarni qasddan taqdim etish mansabdor shaxslarga bazaviy hisoblash miqdorining uch baravaridan yetti baravarigacha miqdorda jarima solishga sabab bo‘ladi