Mahalliy kengash deputatlari mahallada: Inson qadri – avvalo ijtimoiy himoyadan boshlanadi
🔹 Xalq deputatlari Farg‘ona viloyati va Uchko‘prik tumani Kengashlari deputati Muqimjon Dexqonov, tuman Kengashi deputati-kotibiyat mudiri
Laziz Turanov va O‘zbekiston xalq demokratik partiyasi tuman kengashi raisi Zamiraxon Darvisheva “Yangiobod” mahalla fuqarolar yig‘inidagi aholining ijtimoiy-iqtisodiy ahvoli hamda yashash sharoitlari bilan tanishdilar. Bu borada “mahalla yettiligi” faoliyatini o‘rgandilar.
🔹Hozirgi kunda oilaviy sharoiti og‘ir, ijtimoiy himoyaga muhtoj oilada bo‘lishib, xonadon egasi-yolg‘iz ona Siddiqova Irodaxon murojaatini tingladilar. Murojaatda ko‘tarilgan muammo: qish mavsumi yaqinlashayotgani sababli ehtiyojmand oila yashayotgan uy tom qismini yopish uchun shiferlar zarurligi aniqlandi. Deputatlar fuqaro murojaatiga mahalla mutasaddilari e’tiborini qaratdilar.
🔹Siddiqova Irodaxonga homiylar ko‘magida hamda mahalla fuqarolar yig‘ini jamg‘armasi hisobidan yordam beriladigan bo‘ldi.