Hokim va deputatlar hamjihatligi — tuman taraqqiyoti garovi
Ishtixon tumani hokimi Fazliddin Ruziyev Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputatlari bilan navbatdagi uchrashuvni o‘tkazdi.
— Hukumat qarorlari va davlat dasturlarining mazmun-mohiyatini fuqarolarga chuqur tushuntirish — har bir deputatning burchi. Yangi islohotlar, joriy loyihalar va yangilanishlar aholining hayotini yaxshilashga qaratilgan. Shuning uchun har birimiz befarq bo‘lmasdan, tashabbuskorlik bilan ish tutsak, natija albatta seziladi,
— dedi tuman rahbari.
Uchrashuv davomida deputatlar tomonidan ham joylarda kuzatilayotgan ayrim muammolar, fuqarolar takliflari va ularni hal etish bo‘yicha fikr-mulohazalar bildirildi. Tuman hokimi bildirilgan takliflarni diqqat bilan eshitib, tegishli rahbarlarga aniq vazifalar yuklatdi.
Muhokama yakunida hokim deputatlarni aholi bilan doimiy muloqotda bo‘lish, islohotlar mazmun-mohiyatini keng yoritish hamda davlat dasturlarining sifatli ijrosini ta’minlashda faol ishtirok etishga chaqirdi.