Bugun Xalq deputatlari Samarqand tumani Kengashining 2025 yil 14-aprel kuni chaqirilgan navbatdagi yettinchi sessiyasi kun tartibida hisobotlari qo'yilgan Samarqand tumani hokimining birinchi o‘rinbosari F.Ganiyevning “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 31-yanvardagi “Oilaviy tadbirkorlikni rivojlantirish dasturlari doirasida aholining biznes tashabbuslarini qo‘llab-quvvatlashni yangi bosqichga olib chiqishga doir
qo‘shimcha chora-tadbirlar to‘g‘risida”gi PQ-39-sonli qarori ijrosi yuzasidan tumanda 2024-yilda va 2025-yilning I chorak yakuni bilan amalga
oshirilgan ishlar hamda yangi ish o‘rinlari yaratish, aholi bandligini ta’minlash bo‘yicha bajarilgan ishlar holati to‘g‘risida”gi hisoboti haqida,Samarqand tumani hokimining o‘rinbosari - Oila va xotin-qizlar bo‘limi boshlig‘I M.Baratovaning “O‘zbekiston-2030” strategiyasining ijrosi bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar to‘g‘risida”gi hisoboti haqida, O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti huzuridagi Ijtimoiy himoya milliy agentligi Samarqand tumani “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi direktori U.Mamadiyorovning “O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 28-sentyabrdagi “Aholiga ijtimoiy xizmatlar va yordamlar ko‘rsatish tizimini yanada takomillashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risidagi”gi PQ-319-sonli qarorining tumanda ijrosini samarali ta’minlash to‘g‘risida”gi hisoboti haqida, Samarqand tumanida O‘zbekiston Respublikasi “Ochiq budjet”
axborot portali orqali eng ko‘p ovoz to‘plagan taklif loyihalarini “Fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi” mablag‘lari hisobidan moliyalashtirish bo‘yicha
manzilli ro‘yxatni tasdiqlash to‘g‘risida Samarqand tuman Iqtisodiyot va moliya bo‘limi boshlig‘i F.Misirovning sessiyadan oldin dastlabki Xalq deputatlari tuman Kengashi doimiy komissiya raislari hamda Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri B.Sharipov ishtirokida ko‘rib chiqdi.