Deputatlar xalq orasida!
Uchquduq tumanida kambag‘al oilalar hamda ishsiz fuqarolarni qo‘llab-quvvatlash yuzasidan deputatlar tomonidan jamoatchilik nazorati o‘rnatildi.
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 6-martdagi “Mahallalarda tomorqalardan samarali foydalanishni tashkil etish orqali aholi bandligi va daromadlarini oshirishga qaratilgan ishlarni yanada jadallashtirish to‘g‘risida”gi PF-18-sonli Farmoyishining ijrosini ta’minlash maqsadida kambag‘al oilalar a’zolari hamda ishsiz fuqarolarga moliyaviy ko‘mak paketlari taqdim etilishi yuzasidan olib borilgan o‘rganishlar natijalari to‘g‘risida Navoiy kon-metallurgiya kombinati” AJ hamda tumandagi mutasaddi rahbarlar, xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari hamkorligida kambag‘al oilalar a’zolari hamda ishsiz fuqarolarga moliyaviy ko‘mak paketlari taqdim etilishini ta’minlash maqsadida mahallalardagi olib borilgan o‘rganishlar natijasida takliflar berildi. Takliflarga ko‘ra Yo‘lchilar OFY da istiqomat qiluvchi 36 yafar fuqarolarga moddiy yordam mayda shoxli chorva mallari, Mingbuloq OFYda istiqomat qiluvchi 2 nafar fuqarolarga mayda shoxli chorva mallari, Uzunquduq OFYda yashovchi 16 nafar fuqarolarga va Altintau OFYda istiqomat qiluvchi 2 nafar fuqarolarga mayda shoxli chorva mallari berildi. Shuningdek Yo‘lchilar OFYdagi 5 ta xonadon ta’mirlab berilish ishlari boshlab yuborildi.