Kengash deputatlarining “mahalla yettiligi” bilan о‘zaro hamkorligi amalda
Xalq deputatlari tuman Kengashi deputati Akbarova Shoira Uktamovna tuman Kengashining 2025-yil 27-fevraldagi VII-5-27-3-46-K/25-sonli “Tuman Kengashi deputatlari tomonidan 2025-yil davomida o‘z faoliyati yuzasidan saylovchilar oldida axborot berishining tasdiqlangan reja jadvaliga asosan hamda O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 14-yanvardagi KQ-35-V-son, Xalq deputatlari tuman Kengashining 2025-yil 27-fevraldagi VII-5-22-3-46-K/25-son qaroriga asosan tumandagi Qatortol va Mo‘lkanlik mahallalaridagi muammolarni hal etish va “Mahalla yettiligi”ning o‘zaro hamkorligini yo‘lga qo‘yish bo‘yicha mazkur mahallalarga biriktirilgan.
Mazkur qarorlar ijrosi yuzasidan joriy yilning 5-mart kuni Qatortol mahalla fuqarolar yig‘inida “mahalla yettiligi” va saylovchilar bilan uchrashuv o‘tkazildi.
Dastlab deputat tomonidan shu kunga qadar amalga oshirilgan ishlar to‘g‘risida saylovchilarga axborot berib o‘tildi.
Shundan so‘ng “mahalla yettiligi” a’zolarining hisobotlari eshitildi.