Navoiy shahridagi Ma’rifat hamda Ziyokor mahallasi fuqarolari bilan Xalq deputatlari shahar Kengashi deputati Xasanova Gulshan Zokirovnaning navbatdagi uchrashuvi bo‘lib o‘tdi. Mazkur uchrashuv aholi murojaatlarini o‘rganish, mavjud muammolarni aniqlash va ularning yechimi yuzasidan amaliy chora-tadbirlarni belgilash maqsadida tashkil etildi.
Mahallalardagi dolzarb masalalar muhokamasi
Uchrashuv davomida fuqarolar tomonidan kommunal xizmatlar sifatini yaxshilash, ichimlik suvi ta’minoti, ichki yo‘llarni ta’mirlash, ko‘cha yoritish tizimini takomillashtirish kabi qator masalalar ko‘tarildi. Ayrim aholi vakillari ish bilan ta’minlash, yoshlar bandligi va tadbirkorlikni qo‘llab-quvvatlash borasidagi takliflarini ham bildirdilar.Shuningdek, ijtimoiy himoyaga muhtoj oilalarni qo‘llab-quvvatlash, keksalar va nogironligi bo‘lgan shaxslar uchun sharoitlarni yaxshilash masalalariga alohida e’tibor qaratildi. Mahalla infratuzilmasini yanada rivojlantirish, hududni obodonlashtirish ishlarini jadallashtirish zarurligi ta’kidlandi.
Murojaatlar nazoratga olindi
Deputat Xasanova Gulshan Zokirovna har bir murojaatni atroflicha o‘rganib, mutasaddi tashkilotlar bilan hamkorlikda muammolarni bosqichma-bosqich hal etish bo‘yicha aniq rejalar ishlab chiqilishini ma’lum qildi. Ayrim masalalar joyida hal etildi, qolganlari esa tegishli idoralarga yuborilib, deputatlik nazoratiga olindi.
Uchrashuv davomida ochiq muloqot muhiti yaratildi. Fuqarolar o‘z taklif va fikrlarini erkin bayon etib, hududda amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan o‘z munosabatlarini bildirdilar.Aholi manfaatlari – ustuvor vazifa
Xalq deputatlari shahar Kengashi deputatining ta’kidlashicha, mahallalardagi muammolarni joyida o‘rganish va aholi bilan doimiy muloqot qilish samarali ish olib borishning muhim omilidir. Bu kabi uchrashuvlar fuqarolarning davlat idoralariga bo‘lgan ishonchini mustahkamlash, jamiyatda ochiqlik va shaffoflikni ta’minlashga xizmat qiladi.Yakuniy qismda Ma’rifat va Ziyokor mahallasi faollari bildirilgan muammolar ijobiy hal etilishiga ishonch bildirib, bunday uchrashuvlar muntazam o‘tkazilib turishi zarurligini ta’kidladilar.