Xalq deputatlari Sirdaryo viloyat Kengashi 14-Yuksalish saylov okrugidan deputat J.Kamolov xamda Guliston tuman Kengashi 13-Birlashgan saylov okrugidan deputat M.Nabiyevlar tomonidan Guliston tumani “Birlashgan” MFYda yashovchi Rayimberdiyeva Xumora Qo‘ziboyevna va Rayimberdiyeva Dilbar Qo‘ziboyevnalarning ijtimoiy himoyaga muhtoj, sharoiti og‘ir oilalarning turmush sharoiti o‘rganildi. O‘rganish jarayonida Rayimberdiyeva Xumora Qo‘ziboyevna va Rayimberdiyeva Dilbar Qo‘ziboyevna opa singillarning o‘z yashash xonadornlari yo‘qligi sababli ukasining uyida og‘ir sharoitda qiynalib yashab kelmoqda, uy-joyga muxtoj holatda. O‘rganishlar davomida har ikki holat yuzasidan tegishli tashkilotlar bilan hamkorlikda amaliy yordam ko‘rsatish, ijtimoiy qo‘llab-quvvatlash choralarini ko‘rish bo‘yicha takliflar shakllantirildi. Deputat tomonidan oilaviy ahvoli og‘ir ijtimoiy himoyaga muxtoj oilalar ro‘yhati shakllantirildi.