✅️Olmaliq shahar 2-son texnikumida “Uch avlod uchrashuvi” tadbiri tashkil etildi. Uchrashuvda Xalq deputatlari shahar Kengashi deputati, Nuroniylar jamg‘armasi Olmaliq shahar kengashi raisi Muhiddin Abdullayev, Temur Malik mahalla raisi Sh. Alimov, texnikumning nuroniy ustozlari hamda faol o‘quvchi-yoshlar ishtirok etishdi.
♻️Mazkur uchrashuvning asosiy maqsadi — Davlatimiz rahbarining Oliy Majlis va xalqimizga yo‘llagan Murojaatnomasining mazmun-mohiyatini yoshlar ongiga yetkazish, ularni vatanparvarlik, ma’naviy yetuklik va faol fuqarolik ruhida tarbiyalashdan iborat.
♻️Tadbir davomida ustozlar va nuroniylar tomonidan hayotiy tajribalar, ibratli fikrlar hamda yoshlar uchun muhim tavsiyalar berilmoqda. Bunday uchrashuvlar avlodlar o‘rtasidagi uzviylikni mustahkamlashda muhim ahamiyat kasb etadi.