Xalq deputatlari Olmazor tumani Kengash deputatlari Islom Sivilizatsiyasi Markazida bo‘lib, xalq bilan muloqotda bo‘lishdi
Xalq deputatlari Oltiariq tuman Kengashi deputati O‘.Otaboev Katput MFYda mahalla yettiligi vakillari bilan uchrashuv o‘tkazdi. Unda mahalla
raisi, hokim yordamchisi, ayollar faoli, ijtimoiy xodim va yoshlar yetakchisining 2025-yilda amalga oshirgan ishlari taxlil qilindi.
Mahallada joriy yilda infrotuzilmani yaxshilash maqsadida bir qator ishlar amalga oshirilganiga qaramay, kamchiliklar mavjudligi, ularni bartaraf
etishda mahalla yettiligi hamkorlikda faoliyat olib borishi, yangi tashabbuslarga intilgan holda aholi turmush darajasini oshirish lozimligi ta’kidlandi.
Xudud deputati tomonidan yettilik vakillarining tashabbus va takliflari hamda kamchiliklarni bartaraf etish yuzasidan murojaatlari tinlanib,
mas’ul tashkilot raxbarlariga yetkazilishi belgilab olindi.
Xududlarda tuman Kengashi deputatlarining uchrashuvlari rejaga muvofiq davom etadi. Mahallalarda aniqlangan muammolar va mutasaddilar tomonidan yo‘l qo‘yilgan kamchiliklar jamlanib, tuman Kengashi doimiy komissiyalarida ko‘rib chiqilishi uchun tavsiya etiladi.