🔹Хalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashi deputatlari tomonidan “Barraj” mahallasi Furqat ko‘chasi 1-ko‘p qavatli uy-joyda istiqomat qiluvchi aholi murojaati joyiga chiqqan holda o‘rganilgan (https://t.me/bust_kengash/6647) edi.
🔹Uchrashuv davomida Kengash qarori asosida zaruriy mablag‘ ajratilganligi va tuman hokimi o‘rinbosari A.Rixsitillayev tomonidan ushbu ko‘p qavatli uy-joyning tom qismini ta’mirlash ishlari yaqin kunlarda boshlanishi ma’lum qilingan edi.
🔹Bugun ushbu ko‘p qavatli uy-joyning tom qismini ta’mirlash ishlari boshlandi. Bu holat “Kuchli Kengash, hisobdor va tashabbuskor hokim” tamoyili ijrosining yaqqol misolidir.
❗️Deputat B. Kamalov tomonidan amalga oshirilayotgan ishlar ustidan deputatlik nazorati o‘rnatildi.
🔹Shu o‘rinda, va’da qilingan ishlarni muddatidan ilgari boshlab yuborganligi uchun tuman hokimligiga minnatdorlik bildirilib, ko‘p qavatli uyning tom qismining ta’mirlash ishlarini yog‘in-sochin kunlarga qolmasdan yakunlash so‘rab qolinadi.