Deputat Jarquduq mahallasida: aholi muammosi — e’tibor markazida!
🔹O‘zbekiston mahallalari uyushmasi Samarqand viloyati rahbari I.Jabborov, Nurobod tumani Ichki ishlar bo‘limi boshlig‘i S.Sharipov hamda 4-Jarquduq saylov okrugi deputati B.Sanayev tomonidan “Jarquduq” MFY mahalla hududidagi ijtimoiy soha tashkilotlarida kuz–qish mavsumiga tayyorgarlik jarayonlari holati o‘rganildi.
🔹 Shuningdek mahallada operativ vaziyatni yaxshilash, siyosiy-ijtimoiy vaziyatni barqarorlashtirish, jinoyatchilikka qarshi kurash, huquqbuzarliklarni oldini olish, huquq tartibotni mustahkamlash hamda fuqarolar xavfsizligini ta’minlash, diniy ekstremizm va uning turli ko‘rinishlariga qarshi kurashish boyicha tegishli chora-tadbirlar belgilab olindi.
🔹Mahalla yettiligi va deputat o‘rtasidagi bunday samarali hamkorlik fuqarolarning manfaatlarini himoya qilish, hududda ijtimoiy barqarorlikni ta’minlash hamda mahalla hayotida faollikni oshirish yo‘lida muhim ahamiyat kasb etadi.