Deputatlar tashabbusi bilan ajratilgan mablag‘larning ishlatilishi o‘rganildi
Bulung‘ur tumanida deputatlar, mahalla raislari tuman faollari bilan aniqlangan muammolar bosqichma-bosqich bartaraf etib borilmoqda. Xususan o‘tgan ikki oy mobaynida ichimlik suvi og‘ir bo‘lgan oltita mahallarda tuman Kengashi deputatlari o‘rganishlar olib borib eng zarur bo‘lgan,
shu bilan birgalikda hududda yashovchi aholni ham birlashtirib hashar asosida aholiga toza ichimlik suvi bilan bog‘liq muammolarni hal etish uchun tegishli tartibda mablag‘lar ajratilib kelinmoqda.
O‘tgan ikki oy davomida tumaning Alisher Navoiy, Sahovat, Sayltepa, Nurli Yo‘l, Mingtepa va Oqtosh mahallariga tegishli tartibda mablag‘lar
ajratilib, ajatilgan mablag‘larning samarali ishlatilishi, mavjud muammolarning hal etilishi bo‘yicha tuman Kengashi deputatlari joylarga chiqib aholi bilan suxbatlashib ish jarayonlarni o‘rganildi.
Nurli yo‘l mahallasida xududdadan saylangan xalq deputatlari tuman Kengashi deputati U.To‘rayev tuman Kengashi kotibiyati mudiri A.Shokirov maxalladagi Karimovul qishlog‘idagi olib borilayotgan xashar ishlari bilan tanishdi. O‘rganishlar natijasida Bugungi kunda ishlar jadal olib borilayotganligi, mahallada “Samarqand suv taminoti” AJ tuman filiali korxonasining texnikalari ishlayotganligi, aholi ham hashar tashkil qilib yangi suv inshoati o‘rnatayotganligi ma’lum bo‘ldi.
Olib borilayotgan qurilish ta’mirlash ishlari axolning turmush tarzini yaxshilash, tumanda toza ichimliku suvi bilan taminlanganlik darajasini
oshirish va eng avvalo xalqning davlatimiz olib borayotgan isloxatlardan rozi ekanliginini namoyon qildi.
Davlat budjetidan ajratilgan xar bir mablag‘ doimimy jamoatchilik nazoratida eknligi va birinchi navbatda aholining yashash sharoitni yaxshilashga
sarflanishi kerak.