Mahalla “yettiligi” faoliyati tahlili o‘rganilmoqda…
Xalq deputatlari Ishtixon tumani Kengashi deputati G.Xudoyberganova joylardagi mavjud muammolarni mahallabay, xonadonbay o‘rganish maqsadida tumanidagi “Orlot”, “Sohibkor” mahallalari faoliyati bilan tanishdi.
Uchrashuv davomida so‘nggi yillarda tizimni takomillashtirishga doir yuzga yaqin me’yoriy-huquqiy hujjat qabul qilinib, mahalla institutining jamiyat boshqaruvidagi o‘rni va rolini oshirishga qaratilgan salmoqli ishlar qilingani qayd etildi.
Uchrashuvda so‘nggi yillarda mahalla sohasida katta o‘zgarishlar bo‘layotgani, ayniqsa, mahalla raisi, hokim yordamchisi, xotin-qizlar faoli, yoshlar yetakchisi, profilaktika inspektori, ijtimoiy xodim va soliq inspektoridan iborat ta’sirchan tuzilma faoliyati yo‘lga qo‘yilgani bugun o‘z samarasini berayotganini ta’kidladi.
Uchrashuvlar chog‘ida deputat hududdagi bir qator ijtimoiy soha obyektlari, tadbirkorlik subyektlari va aholi xonadonlarida ham bo‘lib, fuqarolarni o‘ylantirib kelayotgan masalalarni o‘rgandi.
Hududdagi uchrashuvlar davom etmoqda.