O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2024-yil 23-yanvardagi " Tadbirkorlik sub’ektlarining barqarorlik reytingini joriy etish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi PQ-39-sonli qarori hamda 2024-yil 9-yanvardagi " Tadbirkorlik sohasidagi majburiy talablarni qisqartirish hamda litsenziyalash va ruxsat berish tartib-taomillarini soddalashtirish chora-tadbirlari to‘g‘risida"gi PF-8-sonli Farmonida belgilangan ustuvor vazifalar ijrosini ta’minlash, shuningdek, tartibga solish ta’sirini baholash orqali majburiy talablarni qisqartirish hamda litsenziyalash va ruxsat berish tartib-taomillarini soddalashtirish maqsadida, xalq deputatlari Jarqo'rg'on tumani Kengashi deputatligiga 25-"Eskiqishloq" saylov okrugidan saylangan deputat B.Kenjayev rahbarligida tumandagi "Qorayontoq" MFYda faoliyat ko‘rsatuvchi tadbirkorlik sub’ektlarida nazorat-tahlil tadbiri olib borildi