Xalq deputatlari Yangiobod tuman tuman Kengashining navbatdagi sessiyasi boʻlib oʻtdi.
️Yangiobod tumanida Xalq deputatlari tuman Kengashining 72-sessiyasi boʻlib oʻtdi.
Sessiyada Xalq deputatlari viloyat va tuman Kengashi deputatlari, tashkilot va muassasalar raxbarlari hamda OAV vakillari ishtirok etishdi.
Sessiya ishida Xalq deputatlari Jizzax viloyati Kengashiga saylov oʻtkazish boʻyicha okrug saylov komissiyalari aʼzoligiga nomzodlarni tavsiya
etish toʻgʻrisida;
Tuman mahalliy byudjetida 2024-yil 2-chorak yakuni bilan shakllangan qoshimcha manbalar hisobidan mablag' ajratish to'g'risida;
Qishloq xojaligiga moljallangan yer maydonlaridan samarali foydalanish, ulardan qishloq xo'jaliklari korxonasi yoki dehqon xo'jaligi tashkil etish uchun ochiq elektron tanlovga chiqarish bo'yicha tayyorlangan loyihalarni tasdiqlash to'g'risida;
"Ochiq byudjet” axborot portalida ovoz berish jarayonida g‘olib bo‘lgan tashabbusga fuqarolar tashabbusi jamg‘armasi mablag‘larini yo‘naltirish to‘g‘risidagi masalalar ko‘rib chiqilib, tegishli qarorlar qabul qilindi.