Oltinko‘l tumanidagi 1-sonli maktabda "Birinchi qo‘ng‘iroq" tadbiri hamda "Mustaqillik darsi" bo'lib o'tdi
4-sentyabr kuni yangi o‘quv yilining boshlanishi munosabati bilan Oltinko‘l tumani 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabida "Birinchi qo‘ng‘iroq" tadbirlari va Mustaqillik darslari o‘tkazildi. Tadbirda Xalq deputatlari tuman Kengashi kotibiyati mudiri G.Satmova, viloyat Kengashi deputati M.Sultonova ishtirok etdi. Mazkur tadbir davomida yangi qabul qilingan 1-sinf o‘quvchilariga Prezident sovg‘alari topshirildi. Oltinko‘l tumani 1-umumiy o‘rta ta’lim maktabida "Mustaqillik darsi"ni o'tdi. "Mustaqillik darsi"da o'quvchilarni Mustaqilligimizning 33-yilligi va yangi o‘quv yilining boshlanishi bilan tabriklab, mustaqillikning ma'no-mazmuni, mustaqillik zamirida yaratilayotgan shart-sharoitlar, yoshlarga berilayotgan imkoniyatlar haqida o'z fikrlarini bildirdi. “Mustaqillik dars”lari ko‘tarinki kayfiyatda o‘tkazildi.