Xalq deputatlari Beruniy tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy islohatlar masalalari” bo‘yicha hamda “Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari” bo‘yicha doimiy komisiyalarining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi.
Xalq deputatlari Beruniy tumani Kengashining “Mahalliy budjet, tadbirkorlikni rivojlantirish va iqtisodiy
islohatlar masalalari” bo‘yicha hamda “Reglament va deputatlik odob-axloqi masalalari” bo‘yicha doimiy komisiyalarining navbatdagi yig‘ilishi o‘tkazildi.
Yig‘ilishda deputatlar xalq deputatlari Beruniy tumani Kengashining hamda doimiy komissiyalarning ish
rejalari;
- Beruniy tumani mahalliy budjetidan moliyalashtiriladigan budjet tashkilotlari va muassasalarining 2025 yil 4-chorak xarajatlar smetalariga o‘zgartirishlar kiritish to‘g‘risida;
- O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining “Mahalliy budjet daromadlari bajarilishi holati, qo‘shimcha rezervlarni aniqlash bo‘yicha qilingan ishlar, shuningdek, soliqlar va boshqa majburiy to‘lovlar kesimida budjetga hisoblangan va amalda to‘langanligi, ular bo‘yicha soliq qarzdorligi yuzasidan” PF-5283-sonli Farmonining tumanda ijrosi to‘g‘risida;
- Jamoatchilik fikri asosida tadbirlarni baholash, tanlab olish hamda ijrosini monitoring qilish boʻyicha ishchi komissiya tarkibini tasdiqlash to‘g‘risida;
- Doimiy komissiya tarkibiga o‘zgartirish kiritish to‘g‘risidagi masalalarni muhokama qildi.
Kun tartibiga qo‘yilgan masalalar yuzasidan bildirilgan taklif va mulohazalarni inobatga olib doimiy komissiyalar tomonidan tegishli qaror qabul qilindi.