O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 28-yanvardagi “Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari sessiyalarida hududiy davlat organlari va tashkilotlari mansabdor shaxslarining hisobot (axborot)larini eshitish
O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlisi Senati Kengashining 2025-yil 28-yanvardagi “Xalq deputatlari mahalliy Kengashlari sessiyalarida hududiy davlat organlari va tashkilotlari mansabdor shaxslarining hisobot (axborot)larini eshitishning namunaviy tartibini tasdiqlash to‘g‘risida” KQ-54–V-sonli qarori asosan, Xalq deputatlari tuman Kengashining deputatlik nazorati sohasidagi faoliyatini tartibli yo‘lga qo‘yishni tashkil etishga ko‘maklashish maqsadida “Mahalliy davlat hokimiyati toʻgʻrisida”gi qonunining 6 va 24-moddalariga muvofiq O'z MTDP tuman Kengashi partiya deputatlik guruhi tomonidan mansabdor shaslar eshituvi tashkil etildi. Bu galgi tshituv bevosita “Xududgaz” Namangan gaz ta‘minot filiali tuman bo‘limi, Namangan suv ta'minot A/J tuman filiali, tuman yo'llardan foydalanish davlat muassasasi hamda tuman elektr korhonasi rahbarlarining 2025 yil faoliyati va joriy 2026 yilgi vazifalar yuzasidan hisobot (axborot)lari tinglandi. Tadbir tanqidiy va tahliliy hamda savol javoblar ruhda bo'lib o'tdi