Депутатлардың белсендилигин арттырыў мәселелери талқыланды
Нәшебентлик ҳәм психотроп затлардың тарқалыўының алдын алыў илажы
Xalq deputatlari Sardoba tumani Kengashi 18-Zomin sayov okrugidan saylangan deputati I.Ibragimov va mahalla yettiligi ichtirokida "Birlashgan" MFY" Gulzor" ko‘chasi 3- uyda yashovchi fuqaro A.Qoraboshev xonadonida "Aholi tomorqasidan samarali foydalanish" bo‘yicha seminar tashkil qilindi.
Xalq deputatlari Sardoba tumani Kengashi 18-Zomin sayov okrugidan saylangan deputati I.Ibragimov va mahalla yettiligi ichtirokida "Birlashgan" MFY "Gulzor" ko‘chasi 3- uyda yashovchi fuqaro A.Qoraboshev xonadonida "Aholi tomorqasidan samarali foydalanish" bo‘yicha seminar tashkil qilindi.
Seminarda Birlashgan va Paxtakor MFY yettiligi hamda ushbu mahallalarda istiqomat qiluvchi fuqarolar ishtirok etishdi. Tomorqa yerlaridan samarali foydalanishning ahamiyati, aholi o'rtasida bilim va tajriba almashish, tomorqadan samarali foydalanishning innovatsion usullarini o'rganish, na'munali xonadonlardan tajriba olish orqali tomorqa yerlaridan foydalanish bo'yicha aniq amaliy tavsiyalar berildi.