Uchrashuv ochiq va samimiy ruhda o'tdi. Deputat X.Jurayev mahalla ahlining turli masalalar bo'yicha murojaatlarini diqqat bilan tingladi. Suhbat davomida mahalla infratuzilmasini yaxshilash, aholi bandligini ta'minlash, ijtimoiy himoya masalalari, yoshlar va xotin-qizlar bilan ishlash, shuningdek, kundalik hayotda uchraydigan maishiy muammolar kabi dolzarb mavzular muhokama qilindi.
Saylovchilar o'zlarini qiynayotgan masalalar, mahallaga oid takliflar va kelgusidagi rejalar yuzasidan ochiq fikr-mulohazalarini bildirishdi. Deputat har bir murojaatni sinchkovlik bilan o'rganib, ularning yechimi yuzasidan qonuniy tushuntirishlar berdi. Ayrim masalalar joyida hal etilgan bo'lsa, qo'shimcha o'rganish va vakolatli tashkilotlar aralashuvini talab etadigan murojaatlar ijrosini nazoratga oldi. Tegishli mas'ul idoralarga deputatlik so'rovi yuborish, muammolarni xalq deputatlari Kengashi sessiyalariga olib chiqish bo'yicha ham choralar ko'rilishi belgilandi.