O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti hujjatlari, Oliy Majlis palatalari va Hukumat qarorlari, Oliy darajadagi tashriflar davomida
erishilgan kelishuvlari yuzasidan ishlab chiqilgan “yo‘l xaritalari”da Muzrabot tumanini ijtimoiy-iqtisodiy rivojlantirish uchun belgilangan chora-tadbirlarni manzilli o‘rganish hamda samarali nazoratni amalga oshirish bo‘yicha tasdiqlangan rejaga asosan xalq deputatlari Muzrabot tumani Kengashi deputatlari tomonidan loyihalarning amalga oshirilishini joylarga chiqqan holda
Xalq deputatlari Muzrabot tuman Kengashi deputatlari M.Ramazonov va S.Jumayevalar o‘zlari saylangan saylov okruglarida
O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 28.03.2024 yildagi PQ-141-sonli qaroriga asosan “Darband” va “Fidokor” mahallalarida amalga oshirilayotgan loyihalarning bjarilish xolatini o‘rgandilar O‘rganish davomida deputatlar tomonidan mas’ullarga qurilish ta’mirlash ishlarining o‘z vaqtida va sifatli bajarilishi yuzasidan tavsiya va ko‘rsatmalar berildi.