Bo‘stonliq tumani hokimligida “Sea Breeze Uzbekistan” investitsiya loyihasi yuzasidan jamoatchilik eshituvi bo‘lib o‘tdi.
🔷Ttadbirda mahalliy va xalqaro ekspertlar, tegishli vazirlik va idoralar vakillari, xalq deputatlari tuman Kengashi deputatlari, jamoatchilik faollari, jurnalistlar hamda blogerlar ishtirok etdi.
🔷Tadbir davomida “Sea Breeze Uzbekistan” loyihasining amaldagi ekologik standart va talablarga to‘liq mos holda amalga oshirilishi, atrof-muhitga salbiy ta’sir ko‘rsatmaslik, tabiiy landshaft va bioxilma-xillikni asrash masalalariga alohida e’tibor qaratilayotgani ta’kidlandi. Loyiha doirasida ekologik monitoring tizimi yo‘lga qo‘yilishi, zamonaviy “yashil texnologiyalar”dan foydalanilishi haqida ma’lumotlar berildi.
🔷Jamoatchilik eshituvi jarayonida ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga mutasaddilar hamda loyiha tashabbuskorlari tomonidan javoblar berildi. Bildirilgan takliflarni inobatga olgan holda loyiha jamoatchilik nazorati ostida amalga oshirilishi ta’kidlandi.