Deputatlar saylovchilarga axborot bermoqda
Xalq deputatlari Uzun tumani Kengashi 2-Shodlik okrugi deputati Bakiev Abdusamad Qayumovichning 2025-yil birinchi yarim yillik yakuni bo‘yicha saylovchilarga axborot berdi
O‘tgan davr mobaynida deputat Uzun tumanlaridagi mavjud "Bahoriston" hamda "Erkinlik" mahalla fuqarolar yig‘inlari bilan tizimli hamkorlikda ishlar olib borilib, 4 marotaba sayyor qabul va uchrashuvlar tashkil qilingani, unda 50 dan ziyod fuqarolar ishtirok etib ulardan tushgan 25 ga yaqin murojaat hamda takliflar yuzasidan ko‘plab amaliy yordam berish choralari ko‘rilgani va belgilangan tartibda o‘z muddatida hal etib borilganligiga alohida to‘xtalib o‘tdi.
A.Bakiyev aholi murojaatlarini o‘rganish va ularni hal etish doimiy e’tiborda ekanini alohida ta’kidladi. Uning qayd etishicha, saylovchilarning turli sohalardagi muammolari va takliflari muntazam ravishda qabul qilinib, har bir murojaat chuqur tahlil qilinmoqda. Murojaatlar asosan ijtimoiy-iqtisodiy masalalar, kommunal xizmatlar, infratuzilma, sog‘liqni saqlash va ta’lim tizimiga oid muammolarni o‘z ichiga oladi.
Deputat ushbu murojaatlar asosida tegishli tashkilotlarga deputatlik so‘rovlari yuborib, masalalarning amaliy hal etilishi ustidan nazorat o‘rnatgan. Ko‘plab murojaatlar bo‘yicha ijobiy natijalarga erishilgan, muammolar joyida o‘rganilib, tegishli chora-tadbirlar belgilangan.
Uchrashuv yakunida kelgusida amalga oshirilishi lozim bo‘lgan ishlar yuzasidan istiqbolli rejalar tuzib olindi. Xususan, aholining turmush sharoitini yaxshilash, ijtimoiy infratuzilmani rivojlantirish, ta’lim va sog‘liqni saqlash ayniqsa, ekologik yo‘nalishda mavjud muammolarni bosqichma-bosqich bartaraf etish bo‘yicha aniq vazifalar belgilab olindi.