Joriy yilning 12-yanvar kuni Konimex tumani "Uchtepa" OFYda tadbir tashkil etilib, tadbirda XDP partiyasi Konimex tumani Kengashi deputati Kanag‘at Dosmurzayeva hamda "Uchtepa" OFY raisi O.Isayevlar tomonidan O‘zbekiston Respublikasi Prezidenti Sh.Mirziyoevning Oliy Majlis va O'zbekiston xalqiga Murojaatnomasi mazmun mohiyati hamda targ'ibotiga doir aholi bilan uchrashuvi tashkil etildi. Tadbirda so'zga chiqqanlar Prezidentining Murojaatnomasi har bir rahbar uchun dasturli amal vazifasini o'tayotgan muhim hujjat ekanligi, unda aholining farovon, mahallalarimizni obod, xonadonlarimizni fayzli bo'lishi aniq, belgilab berilganligi bo‘yicha tushuntirishlar berildi.
Shuningdek, tadbir davomida mahalla, xonadon, oilaning obod va fayzli bo‘lishida xamjihatlik, mehr-oqibat muhim ahamiyatga ega ekanligi alohida ta'kidlandi. "Inson o'zgarsa, jamiyat o'zgaradi" shiori ostida o'tkazilgan ushbu tadbirda mahallada yashovchi faol nuroniylar, mahalla faollari va keng jamoatchilik vakillari ishtirok etdi.