Saylgohdagi bunyodkorlik ishlari
O‘zbekiston Respublikasi Vazirlar Mahkamasining 2024-yil 10-oktabrdagi 657-sonli qarori asosida Xalq deputatlari Shirin shahri kengashi kotibiyatining xodimlari ishtirokida o‘zaro tajriba almashish maqsadida “Xoz-yoz” kanali bo‘yidagi sayilgoh loyihasi yuzasidan amalga oshirilayotgan ishlar bilan tanishildi. Bekobod shahrini 2025-yilga mo‘ljallangan chora-tadbirlari asosida “Xos-yoz” kanali bo‘yidagi sayilgoh loyihasini amalga oshirish bo‘yicha bosh reja ishlab chiqilgan. Kanal bo‘yida yengil konstruksiyali ko‘chma savdo va servis shahobchalarini tashkil etish uchun yer uchastkalari belgilangan tartibda elektron onlayn-auksion savdolariga chiqarilgan. Tunu-kun ishlaydigan turistik, savdo va servis, ko‘ngilochar hamda gastronomik ko‘chasida qo‘shimcha joylashtiriladigan ko‘chma savdo va xizmat ko‘rsatish joylari barpo etiladi.