Xalq deputatlari tumani Kengashi deputati Kamilova Shoira Kurganovna tashabbusi bilan O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 30 maydagi PF-90 sonli hamda 2025-yil 30 yanvardagi PF-16 sonli Farmonlari ijrosi yuzasidan, 2025-yilda mahallalarning ekologik qiyofasini yaxshilash, ko‘chalarda yashillik darajasini oshirish, ekologik jihatdan qulay va farovon yashash muhitini shakllantirish borasida, tuman tibbiyot birlashmasi hududida “Yashil makon” umummilliy loyihasi doirasida kuzgi daraxt ekish tadbiri tashkillashtirildi.
Bir so‘z bilan aytganda, keng quloch yozgan xayrli ish davom etib, tumanimizning turli davlat va jamoat tashkilotlarida, katta yo‘l bo‘ylarida ko‘chat ekilmoqda.
Bu o‘z navbatida tumanini yashil hududga aylantirish va uning tabiatini asrab-avaylash yo‘lida muhim ahamiyat kasb etishi shubhasiz!