Korrupsiyaga qarshi kurashish holati o‘rganildi
Korrupsiyaga qarshi kurashish holati o‘rganildi.
🔹O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2025-yil 21-apreldagi PF-71-son Farmoni, xalq deputatlari tuman Kengashining nazorat rejasi hamda noyabr oyiga moʻljallangan media-rejasiga asosan xalq deputatlari Bo‘stonliq tumani Kengashining Korrupsiyaga qarshi kurashish, davlat organlarida ochiqlikni ta’minlash va huquqiy masalalar bo‘yicha doimiy komissiyasi tomonidan 2025-yil 24-maydagi doimiy komissiya yig‘ilishi bayoni bilan tasdiqlangan kalendar-rejaga muvofiq Davlat soliq inspeksiyasi tuman bo‘limida korrupsiyaga qarshi kurashish va korrupsiyaviy omillarni oldini olish bo‘yicha o‘rganish ishlari o‘tkazildi.
🔹O‘rganish davomida bo‘limda korrupsiyani oldini olish bo‘yicha olib borilayotgan tashkiliy ishlar, ichki nazorat tizimi, xodimlar tomonidan xizmat intizomiga rioya etilishi, manfaatlar to‘qnashuvi holatlari, soliq to‘lovchilar bilan ishlashdagi shaffoflik, axborot texnologiyalari, raqamlashtirish va ochiqlikni ta’minlanish holatlari tahlil qilindi.