9-dekabr – “Xalqaro korrupsiyaga qarshi kurashish kuni” munosabati bilan joylarda davra suhbatlari bo‘lib o‘tdi.
Korrupsiya — bu aksariyat jamiyatlarda ijtimoiy-iqtisodiy rivojlanishga putur etkazuvchi jiddiy jinoyatdir. Biror bir mamlakat, biror bir mintaqa, biror bir jamiyat korrupsiyadan immunitetga ega emas. Korrupsiya poraxoʻrlik, ijtimoiy iste’mol uchun moʻljallangan tovar va xizmatlarni noqonuniy oʻzlashtirish, urugʻ-aymoqchilik, mahalliychilik kabi koʻrinishlarga ega.
Muzrabot tumanidagi mahalla fuqarolar yigʻinlarida korrupsiyaga qarshi kurashish bo‘yicha “Antikorrupsiya haftaligi”ga bag‘ishlangan tadbirlar doirasida Korrupsiyaga qarshi kurashish – davr talabi mavzusida davra suhbatlari i o'tkazildi. Davra suhbatida tuman Kengashi deputatlari, mahalla yettiligi va mahalla faollari ishtirok etdi. Davra suhbatida mahalla tizimida uchrayotgan korrupsiyaviy holatlar va ularning oldini olish borasidagi ishlar haqida so‘z yuritildi. Har bir xodim o‘z kasbi va xizmat vazifasiga halollik bilan yondashishi ta’kidlanib, fuqarolar murojaatlarini ijobiy hal etish tizimi ochiq va shaffof tizimga aylanishi bo‘yicha amalga oshiriladigan chora-tadbirlar belgilandi.