Xalq deputatlari Shayxontohur tuman Kengashining uchinchi sessiyasi bo'lib o'tdi.
25 noyabr kuni uchinchi chaqiriq xalq deputatlari Shayxontohur tumani Kengashining uchinchi sessiyasi bo’lib o’tdi
Unda Shayxontohur tuman investitsiyalar va tashqi savdo bo‘limi tomonidan 2024-yil uchinchi chorak yakunlari bo‘yicha amalga oshirilgan ishlari yuzasidan hisoboti, Shayxontohur tuman mahalliy byudjetining 2024-yil 3-chorak ijrosi, Shayxontohur tuman mahalliy byudjetining 2024-yilda shakllangan qoʻshimcha mablagʻlarini xarajatlarga yoʻnaltirish, O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2023-yil 3-dekabrdagi “Mahallada tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish bo‘yicha davlat siyosatining ustuvor yo‘nalishlari to‘g‘risida” PF-29-sonli Farmoni hamda “Mahallada tadbirkorlikni rivojlantirish, aholi bandligini ta’minlash va kambag‘allikni qisqartirish masalalari bo‘yicha hokim yordamchilari faoliyatini tashkil etish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi 31-sonli qarorining tumandagi ijrosi hamda boshqa tashkiliy masalalar ko’rib chiqildi.