Ijtimoiy soha ob’ektlaridagi qurilish-ta’mirlash ishlari deputatlar nazoratida
Xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlari O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2022-yil 25-dekabr kungi PQ-404-son “2024—2026-yillarda O‘zbekiston Respublikasining ijtimoiy va ishlab chiqarish infratuzilmasini rivojlantirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi Qarori ijrosi doirasida tumandagi 24, 44-son umumiy o‘rta ta’lim maktablarida 330 o‘ringa mo‘ljallangan yangi maktab binolarini qurish bo‘yicha “VSO STROY HOLDING” mas’uliyati cheklangan jamiyati hamda
“TEZKOR SHINAM QURILISH” xususiy korxonasi tomonidan olib borilayotgan ishlarini o‘rgandilar.
O‘rganishlar davomida deputatlar qurilish ishlari mas’ullariga asosiy e’tiborni bajarilayotgan ishlarning sifatiga qaratish, deputatlar tomonidan ko‘rsatilgan kamchiliklarni bartaraf etish, maktab raxbarlariga tegishli mas’ullar bilan birgalikda joylardagi ishlarning sifat nazoratini kuchaytirish bo‘yicha o‘z tavsiyalarini berdilar.