“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbus” ko‘rik-tanlovining respublika bosqichi g‘oliblari taqdirlandi
Mazkur tanlov o‘tkazilishidan asosiy maqsad davlat idoralari, nodavlat sektor hamda fuqarolarimiz tomonidan  ijtimoiy tashabbuslarni dadil ilgari surish hamda amalga oshirilishini yana-da faollashtirish, rag‘batlantirish ekanligi qayd etildi.
Ko‘rik tanlovini tashkil etish va uni o‘tkazish bo‘yicha respublika komissiyasi tomonidan 12 ta hududda yuqori natijalarga erishgan, jamiyat rivoji yo‘lida tashabbus ko‘rsatgan 50 nafar ishtirokchi orasidan 5 ta quyidagi nominatsiya bo‘yicha I, II, III o‘rinlar aniqlandi.
“Eng yaxshi ijtimoiy tashabbuskor davlat boshqaruv organi” nominatsiyasida 1-o‘rinni Qoraqalpog‘iston Respublikasi Nukus shahridagi “Inson” ijtimoiy xizmatlar markazi, 2-o‘rinni Samarqand viloyati Bolalar ko‘p tarmoqli tibbiyot markazi va 3-o‘rinni Sirdaryo viloyati Yoshlar ishlar agentligi Boyovut tumani bo‘limi egalladi.
Bundan tashqari, “Eng yaxshi ijtimoiy tashabbuskor hokimlik” nominatsiyasida 1-o‘rinni Samarqand viloyati Ishtixon tumani hokimligi, 2-o‘rinni Andijon viloyati Bo‘ston tumani hokimligi,
3-o‘rinni Qashqadaryo viloyati Qarshi shahar hokimligi egalladi.
Ko‘rik-tanlov g‘oliblari esdalik sovg‘alari bilan taqdirlandi.