Хатирчи тумани, “Истиқлол” маҳалла фуқаролар йиғинида истиқомат қилаётган фуқаронинг мурожаати ўрганилди.
Халқ депутатлари Навоий вилояти Кенгаш котибият мудирлари ва депутатлар халқ депутатлари Самарқанд вилояти Кенгаши билан тажриба алмашишмоқда
Бугун мамлакатимизнинг барча гўшаларида бўлгани каби Навоий вилоятида ҳам 9-май – Хотира ва қадрлаш куни байрами кенг нишонланмоқда.
Unda Xalq deputatlari Toyloq tumani Kengashining navbatdan tashqari 92-sessiyasi kun tartibiga kiritilgan masalalar muhokama qilindi.
Jumladan,  tuman sektorlari rahbarlarining aholi bandligini ta’minlash, kam ta’minlangan oilalarni kambag‘allikdan chiqarish, doimiy yashash manzilidan uzoq muddatga chiqib ketgan fuqarolar bilan ishlash, “Sayxunobod tajriba”sini joriy etish, aholi kayfiyatiga salbiy ta’sir ko‘rsatuvchi omillarni bartaraf etish, “Mahalla yettiligi” faoliyatini samarali tashkil etish bo‘yicha amalga oshirilayotgan ishlar yuzasidan hisobotlari tinglandi.
Yig‘ilish kun tartibidagi masalalar komissiya a’zolari tomonidan muhokama etilib, fikr-mulohazalar bildirilgach, hisobotlar navbatdagi sessiyaga kiritish uchun tavsiya etildi.