"MUXOKAMA, TAHLIL VA TAKLIF"
O‘zbekiston XDP Toshloq tuman tashkiloti hamda hamkor tashkilotlar bilan birgalikda tumandagi "Ucholish" maxalla fuqarolar yig‘inida mahalla yettiligi ishtirokida "Muhokama, tahlil va taklif" mavzusida davra suhbati tashkil etildi.
Davra suhbatida tumantashki lotiraisi, deputat T.N Soliyev tomonidan ishtrokchilarga "Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili"da amalga oshirishga oid davlat dasturining mazmunmohiyati o‘g‘risida batafsil ma’lumotlar berildi. Suhbat davomida mahallada aholi bandligini taminlash yoshlar va ayollar daftariga kiritilgan bandligini ta’minlash zarur bo‘lgan 93-nafar ayollar va yoshlarni tadbirkorlik va ipak qurti parvarishi kabimavsumiy ishlarga jalb etish masalalari yuzasidan ishtirokchilar bilan kelishib olindi.
Davra suhbati ishtrokchilari o‘zlarini qiziqtirgan savollarga batafsil malumotlar olishdi va o‘zlarining fikr mulohazalarini hamda takliflarini bildirishdi.