Uchrashuv davomida deputat Mamasolieva Dilfuza o‘z so‘zida «Yoshlar va biznesni qo‘llab- quvvatlash yili»da rejalashtirilayotgan chora-tadbirlar, olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, yaratilayotgan shart-sharoitlar, qonunchilikdagi yangiliklar haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
Xalq deputatlari Payariq tumani Kengashiga saylov o‘tkazuvchi «Mustaqillik» saylov okrugidan saylangan deputat Mamasolieva Dilfuza tomonidan mahallada joylashgan 24-maktabda bitiruvchi sinf o‘quvchilari bilan deputat va yoshlar uchrashuvi o‘tkazildi.
Uchrashuv davomida deputat Mamasolieva Dilfuza o‘z so‘zida «Yoshlar va biznesni qo‘llab- quvvatlash yili»da rejalashtirilayotgan chora-tadbirlar,
olib borilayotgan keng ko‘lamli islohotlar, yaratilayotgan shart-sharoitlar, qonunchilikdagi yangiliklar haqida batafsil to‘xtalib o‘tdi.
Shundan so‘ng deputat Mamasolieva Dilfuza Mustaqillik mahallasi hududida uyma-uy yurib, aholi va tadbirkorlarning
haqli e’tirozlariga sabab bo‘layotgan muammolarni o‘rgandi.
Mahalladagi xonadon va tadbirkorlik sohiblarini qiynab turgan muammolarni joyida ijobiy hal etish choralari ko‘rilib, ayrim masalalar yuzasidan tegishli huquqiy tavsiya ko‘rsatmalari berildi.