Yurtimizda har bir sohada ro‘y berayotgan o‘zgarishlar avvalo inson uchun yaratilayotgan qulayliklarning yorqin ifodasidir
Ma’lumki, joriy yilning 7 mart kuni davlatimiz raxbari Shavkat Mirziyoyev mahallalarda aholi daromadini oshirish va kambag‘allikni qisqartirish chora-tadbirlari muhokamasi yuzasidan yig‘ilish o‘tkazdi. Yig‘ilishda mahallalardagi imkoniyatlarni ishga solib, oilalarga daromad manbai yaratish tizimi muhokama qilindi. Bunda eng qulay va hammabop imkoniyat tomorqadan foydalanish ekani ta’kidlandi.
Joriy yilning 26 aprel kuni O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati J.Mamajonov xalq deputatlari Quva tuman Kengashi deputatlari bilan birgalikda tumandagi O‘zbek, Pandigon, Xonobod, Sanoatchilar mahalla fuqarolar yig‘inlarida bo‘lib, mahalla yettiligi hamda faollari bilan uchrashuv o‘tkazdilar.
Uchrashuv qatnashchilarga mamlakatimiz qonunchiligidagi yangiliklar, qonunlarni liberallashtirish bo‘yicha olib borilayotgan ishlar, inson qadrini ulug‘lash, aholini bandligini ta’minlash, ijtimoiy ximoyaga muxtoj oilalarni qo‘llab-quvvatlash, daromad manbalarini yaratishga ko‘mak berish, yangi ish o‘rinlarini yaratish, imtiyozli kreditlar ajratish orqali tadbirkorlikni rivojlantirish bo‘yicha olib borilayotgan isloxotlar to‘g‘risida etkazdilar.
Deputalar, shuningdek, joylarda kam ta’minlangan olilalar ro‘yxatiga olingan, davlatimiz tomonidan berilgan imtiyoz va amaliy yordamlar natijasida qisqa fursatlarda daromad manbaiga ega bo‘lgan xonadonlarga ham tashrib buyurib,
tadbirkorlik faoliyatlari bilan ham yaqindan tanishdilar.
Mahallalar yettiligi faoliyati bo‘yicha mas’ullarga tegishli tavsiyalarni berdilar.