Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati B.Eshmurzayev ishtirokida tumandagi “Mahalla yettiligi” bilan davra suhbati tashkil etildi.
Toyloq tumani 1-sektor Bog'zag'on, Yangihayot, mahallalarida tuman hokimi B.Babonazarov, O‘zbekiston Respublikasi Oliy Majlis Qonunchilik palatasi deputati B.Eshmurzayevlar tomonidan hududidagi mahalla yettiligi ishtirokida;
-O‘zboshimchalik bilan egallab olingan yer uchastkalariga bo‘lgan huquqlarni e’tirof etish borasida O‘zbekiston Respublikasi Qonuni loyihasi;
-Yoqilg‘i energetika sohasida bozor mexanizmlarini joriy etishning qo‘shimcha chora-tadbirlari to‘g‘risidagi qarori;
-Aholini ayniqsa xotin-qizlarni ish bilan ta’minlash borasida aniq amaliy ishlar qilish hamda mahalladigi “yettilik” faoliyatini samarali yo‘lga qo‘yish yuzasidan targ‘ibot uchrashuvi o‘tkazildi. Yig'ilishda yuqoridagi masalalar yuzasidan mahalla faollari va keng jamoatchilik vakillari bilan aholi o‘rtasida tushintirish va targ‘ibot ishlarini olib borish lozimligi ta’kidlandi.