ДЕПУТАТ ИСЛОҲОТЛАР БИЛАН ҲАМНАФАС!
Халқ депутатлари туман Кенгаши депутати Қодирова Райхон Уразовна томонидан “Депутат муносабати” лойиҳаси доирасида Давлат раҳбарининг ҳудудларга ташрифи ҳамда амалга ошрилаётган ислоҳотлар юзасидан олиб борилаётган ишлар тўғрисида ҳамда Давлат раҳбарининг Навоий вилоятига ташрифида билдирилган таклифга кўра Учқудуқ туман марказидаги 1962 йилда қурилган Иссиқлик узатиш тизими қозонхонасини яроқсиз ҳолатга келиб қолганлиги сабабли Туркия технологиялари асосида алмаштириш ва таъмирлаш бўйича берилган топшириғининг ижроси бўйича ўрганиш ишлари бошлаб юборилди.
Бугун туманимизда ташриф буюрган Навоий вилоят “Иссиқлик манбаи” ДУК директори Элов Ўткир Ўктамович билан суҳбат давомида Қозонхоналар сифати ва аҳолига кўрсатадиган хизмати тўғрисида маълумот олинди. Энди бу янги қозонходани бемалол 5.6 та ишчи юритаолиши айтиб ўтилиб, узоқ йиллар давомида туман аҳолисига хизмат қилиши таъкидлаб ўтилди.
“Иссиқлик манбаи” ДУК Учқудуқ туман филиалига ташриф жараёнида ташкилотга 5 та қозонхона
олиб келиниши режалаштирилган шундан 3 таси ҳозирги кунда олиб келинганлиги кўздан кечирилди. қурилиш ишлари анча олдин бошлаб юборилган. Бугунги кунда фундамент бетон қисми тўлиқ қурилиб бўлганлигининг гувоҳи бўлдик. Қурувчи ва мутахассислар билан суҳбат жараёнида қозонхонани тугаллаб топшириш 2024-2025 йил куз-қиш мавсумига тўғри келиши ҳақида батафсил маълумот бериб ўтилди.
“Иссиқлик манбаи” ДУК Учқудуқ туман филиали бошлиғи Б.Элмурадовга депутат томонидан ўтган 2023-2024-йил куз-қиш мавсумида туман аҳолисидан тушган мурожаатлар яни иситиш тизимида мавжуд бўлган муаммоларни ечими тўғрисида суҳбат ўтказилди. Янгидан ўрнатилаётган қувурлар ва
турбаларни асослантирувчи материаллар билан тушунтириб берган масъул 2024-2025 йил куз-қиш мавсуми ўтган мавсудан яхши бўлишига вада берди.
Ташкилот бош ҳисобчиси Раупов Илхом Юсупович билан суҳбат давомида туман аҳолисидан жуда кўп бора тушган савол ва мурожаат нимага биз йилнинг 6 ойидагина иситиш тизимидан фойдаланамиз, аммо 12 ойга коммунал тўлов тўлаймиз? Саволга жавобан шундай бўлди 6 ойга тўланганда
ойма-ой тўлов қандай тушиши ҳақида батафсил гапириб ўтди.