DEPUTATLAR MIROBOD TUMANIDA JOYLASHGAN MAHALLALARDAGI “MAHALLA YETTILIG” UCHUN YARATILINGAN SHAROITLAR BILAN YAQINDAN TANISHILDI
Joriy yilning 29-30-aprel kunlari xalq deputatlari mirobod tuman kengashi deputati Karimov Avaz Azizdjanovich Mirobod tumanida joylashgan mahallalardagi “Mahalla yettilig” uchun yaratilingan sharoitlar bilan yaqindan tanishildi.
Davlatimiz rahbarining “O‘zbekiston – 2030” strategiyasi to‘g‘risida”gi Farmoni hamda “O‘zbekiston –2030” strategiyasini 2023 yilda o‘z vaqtida va sifatli amalga oshirish chora-tadbirlari to‘g‘risida”gi qarorida belgilangan vazifalar ijrosini taʼminlash maqsadida partiyamizning uzoq muddatli chora-tadbirlar rejasi asosida nazorat tadbirlari o‘tkazmoqdalar. Jumladan, xalq deputatlari Mirobod tuman kengashi deputati Karimov Avaz Azizdjanovich tomonidan tumandagi mahallalar faoliyati bilan yaqindan tanishildi.
Deputat A.Karimov mahalla hududlarida bo‘lib, mahalla raisi va mahalla yettiligi bilan muloqot chog‘ida elektr energiyasi, tabiiy gaz va suv resurslarini tejamli foydalanish madaniyat belgisi ekkanligi hamda mamlakat iqtisodiyotini yuksaltirishda muhim ahamiyat kasb etishi borasida tushuntirish-targ‘ibot ishlari olib bordi. Lozim bo‘lgan ayrim muammolarni, zaruriy soha mutaxassislari tomonidan o‘z vaqtida hal etish bo‘yicha, tegishli tavsiyalar berildi. Ichki ko’chalar holati, ko’chalarni kechki yorotish vositalari va jihozlari bilan taʼminlanganligi, fuqarolar uchun yaratilgan shart-sharoitlar bilan yaqindan tanishdi. Shuningdek, deputat tomonidan MFY faoliyati xalq uchun namuna maskani bo'lishligi borasida tavsiyalar berilib, mavjud kamchiliklar ko‘rsatilib, ularni zudlik bilan bartaraf etish yuzasidan tuman hokimligi bilan kelishib olindi.