🎓 Taxiatosh tumanida o‘quvchi qizlar tarbiyasi masalalariga bag'ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
🎓Taxiatosh tumanida o‘quvchi qizlar tarbiyasi masalalariga bag‘ishlangan uchrashuv bo‘lib o‘tdi
Taxiatosh tumanida “Maktabgacha va maktab ta’limi bo‘limiga qarashli umumiy o‘rta ta’lim maktablari o‘quvchi qizlarining tarbiyasi” mavzusida uchrashuv tadbiri tashkil etildi.
Mazkur tadbirda quyidagilar ishtirok etdi va so‘zga chiqdi:
▫️ Qoraqalpog‘iston Respublikasi Jo‘qorg‘i Kengesi Mahalliy hokimiyat vakillik va fuqarolarning o‘zini o‘zi boshqarish organlari hamda davlat
organlarining ochiqligini ta’minlash masalalari qo‘mitasi raisi — Otemisov Sharapat Jangabaevich
▫️ Qoraqalpog‘iston Respublikasi Vazirlar Kengashi raisining o‘rinbosari, Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi boshlig‘i — Axmedova Maryam Xalillaevna
▫️ Qoraqalpog‘iston Respublikasi Maktabgacha va maktab ta’limi vaziri vazifasini vaqtincha bajaruvchi — Shlimbetova Muxabat Yemjarovna
Uchrashuv davomida o‘quvchi qizlarning ma’naviy-axloqiy tarbiyasi, ularning ta’limga bo‘lgan qiziqishini oshirish, erta nikoh va huquqbuzarliklarning oldini olish, shuningdek, xotin-qizlarni qo‘llab-quvvatlash borasida amalga oshirilayotgan ishlar muhokama qilindi.
Tadbir yakunida mas’ul tashkilotlar oldiga aniq vazifalar qo‘yilib, hamkorlikda amalga oshiriladigan chora-tadbirlar belgilab olindi.